KISACA BUBOARDERS:

          2000 yılında Spor Kurulu bünyesi altında kurulan Boğaziçi Üniversitesi Snowboard Takımı "Buboarders", kurulduğu tarihten itibaren gittikçe büyüyerek bugünlere gelmiştir. Snowboard sezonunda olduğu kadar sezon dışında da çeşitli aktivetelerde hep birlikte olan Boğaziçi Üniversitesi Snowboard Takımı sahip olduğu takım ruhuyla herkesin dikkatini çekmektedir. Turuncu-gri renkleriyle hem Boğaziçi Üniversitesi kampüslerinin, hem de board pistlerinin vazgeçilmezi olmuştur.    

           Kurulduğu 2000-2001 kış sezonundan itibaren birçok yarışma, organizasyon ve gösteriye katılan Boğaziçi Üniversitesi Snowboard Takımı'nın sayısız başarıları bulunmaktadır.2004 sezonundan beri gerçekleştirilen üniversiteler arası snowboard yarışmalarına aktif bir şekilde katılan takımımız bugüne kadar bayanlarda iki şampiyonluk ve bir ikincilik alarak kürsülerden inmemiştir. Erkek takımımız ise yine aynı yarışmalarda iki kez üçüncülük kazanarak gönülleri fethetmiştir. Düzenlenen bir çok özel yarışta da mezunlarımız podyumu kimseye kaptırmamışlardır.

           Snowboard sporuna başlamak isteyen üniversitelilere açık olan Buboarders'ımızın felsefesi, snowboard sporunu  yaygınlaştırmak ve snowboard yapmayı öğrenmek isteyen Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini desteklemektir. Takımımız bir yandan karşılıksız destekle yeni başlayanlara snowboard yapma konusunda yardımcı olmakta, diğer yandan da Türkiye'nin dört bir yanında resmi ya da özel yarışlarda amatör ruhuyla profesyonelce dereceler almakta ve tüm bunları ihtiyacı olmasına rağmen sponsorsuz bir şekilde başarmaktadır. Bu yıl aramıza yeni katılan üyelerimizle daha da güçlenmiş olan takımımızın hedefi önümüzdeki yarışmalarda da yeni başarılara imza atmaktır.